Powered by Google TranslateTranslate

Eurotrip Eestis - 1. osa

25. - 29.07.2021

Sel aastal oli puhkusele sõit Eestist välja seotud ebamugavustega, seetõttu mõtlesin Euroopa endale koju kätte tuua. Nii otsustasin külastada Euroopa sihtkohti Eestis. 

Ühel hommikul pakkisin kohvri, tankisin auto, sättisin lipsu otseks ja põrutasin otse ...

Veneküla - Harjumaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Tore algus kodulähedases külas. Päike paistis, ilm oli imeilus seiklemiseks.

Untitled photo

Pildistamiseks võibolla isegi liiga ilus ja päikeseline ... aga polnud ka põhjust viriseda. Õhtuks oli vaja jõuda Toilasse ja seetõttu pidin reisiplaanist kinni pidama. Vahepeal üks kiire peatus Neeruti mõisa ligi, kus kuldsed põllud lausa kutsusid end jäädvustama. :)

Untitled photo

Pariisi - Lääne Virumaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Pariisi külastamiseks olin ma valmistunud. Hommikul haarasin bensukast kohvi ja kohupiimasaiad kaasa ... tahtsin ma ju "kohvi ja croissanti" nautida Pariisi tänavakohvikus. :) Eks ta veidi selline improviseeritud tänavakohvik auto kõrval oli ... mina, minu pool topsikutäit cappucino kohvi ja kohupiimastruudel ... Aga uhke eine andis välja küll. Konnakoibasid  just ei pakutud, aga kurg põllu peal oli ametis nende otsimisega ... 

Untitled photo

Vahepeal tutvusin  ka kohaliku bussipeatusega (loe metrooga) ja uurisin selle  sõidugraafikut ...  Moulin Rouge'i ma päriselt ei näinud, sellest oli vaid vundament alles ... küllap nad plaanisid seda renoveerida ja uue rajada, ...küll aga nägin ma ära Eiffeli torni (seda küll ühel sildil). Ei ole see Pariisi midagi nii väga armetu küla ... tasub sisse põigata küll, kui sinna kanti sattuma peaksite ... 

Untitled photo

Suund edasi Itaaliasse - Palermo  vaja ära näha. :)

Palermo mets - Lääne Virumaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Palermost ja Palermo metsast Rakvere serval ei olnud ma enne seda reisi kunagi midagi kuulnud.  Seetõttu oli see minule, kui Itaalia armastajale,  põnev avastus. Ühtegi mafioosot mulle metsas vastu ei tulnud, läks õnnelikult ... Olin sel hetkel ise vist kõige hirmuäratavam tegelane seal metsas ... noh lihtsalt seetõttu, et ma olin seal metsaosas ainus hingeline... :)

Untitled photo

Väike kiire jalutuskäik metsa serval andis aimu, et sealseid terviseradasid tasub tulevikus põhjalikumalt külastada. Seekordne päevaplaan ei lubanud mul seal väga kaua aega veeta.  

Untitled photo

Palermo metsa serval kohtusin ka Merjega,  kellega koos otsustasime Rakveres lõunat süüa.

Untitled photo

"Istutasime" end küll sööma Berliini trahteri väliterrassile,  kuid toiduks valisin siiski Palermost mõjutatuna pastaroa ja panna cotta koos cappucinoga ... oli õige valik ja toit maitses väga hea ... tänud Merje lõuna eest!

Untitled photo

Teel Siberisse ... kusjuures täitsa vabatahtlikult ;) ... nägin Kunda külje all põllu peal ka vana autovrakki kivihunniku otsas.  Ühe kohalikke olusid tundva inimese sõnul pidi see sealse kandi eripära olema ... küllap siis nii ongi, mida mina ka sellest tean ... :)

Untitled photo

Siberi - Lääne-Virumaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Kui seni olin liikunud vaid mööda tolmuvaba teekatet, siis Siberis sain tunda tõelist vene külaelu ... tolmused kruusateed, lagunevad laudad, mõned uhkeldavad hooned sekka ... ja ilusad vaated põldudele ...

Küla keskel .... või kes seda teab kui keskel see oli, leidsin postkastid Siberi sildiga. Kui olin selle kaameraga jäädvustanud, siis üritasin läbi autoakna ka ühte selfiet selle sildiga  teha ... noh, lubasin ju FB storydes sõpradele infot jagada, kus olen ja mida  näinud ... Kui oma "piinarikka"  eneseimetleva fotosessiooni lõpetasin, märkasin lõpuks seal postkastide kõrval asuva maja trepil istumas külameest, kes uudishimulikult  jälgis minu tegemisi ... :)

Hetkeks oli küll piinlik, et sedasi "vahele jäin", aga järgmisel hetkel juba muhelesin endamisi, et suutsin selle mehe päeva eriliseks teha ...  :)

Untitled photo

Moldova - Ida-Virumaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Moldova küla ainus viide on silt Tallinn-Narva tee peal, mis suunab suurelt maanteelt eemale mere äärde.

Untitled photo

Pean tunnistama, et ega see Moldova küla ise mulle väga muljet ei avaldanud,  kruusatee, üksikud majad ... pigem nautisin vaateid küla tee pealt mere poole ... Ega seal tegelikult väga aru ei saagi, kus algab ja kus lõpeb see Moldova küla, ühtegi silti ju mitte kusagil ei ole  ...  jälgisin Waze'st kaarti ja nii saingi  teada, kus parasjagu asun.

Õhtul "maandusin" Toila Spa-s, kus lisaks ööbimisele sain ka Termides lõõgastavaid vee- ja saunamõnusid nautida.

Untitled photo

Teise päeva hommikul suunasin auto nina Leedu poole. 

Untitled photo

Taas üks imeilus hommik. Mööda maanteid oli lausa lust "lennata" ... mööda vilksatamas piimapukid, mida nii mõnigi inimene ei ole ise oma silmaga kunagi näinud ja kindlasti on ka neid inimesi, kes nende piimapukkide otstarvet ei tea ... :)

Sain teada, et kusagil seal tee ääres on Puhta Vee Teemapark! ... Whaaaat?!!!  Ei ole kunagi milleski sellisest midagi kuulnud, seetõttu uurisin kodus arvutist juba huviga, et kas see vaid viirastus mulle või on selline koht ka tegelikkuses olemas ... on täitsa olemas. Kes tahab selle kohta täpsemalt teada, vaadaku siia.

Untitled photo

Leedu - Järvamaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Leedu kohta pean ütlema kohe  seda, et Leedu küla täna tegelikkuses enam olemas ei ole, see küla liideti omal ajal teise külaga ja nii see küla  nimi kadus. Samas leidsin ma kohaliku omavalitsuse poolt jagatud info, et see külanimi plaanitakse tulevikus taastada. ... no ja kaardilt leiab otsides selle kohanime täiesti üles ... ehkki see piir ei ole väga selge.

Untitled photo

Leedule liginedes tekkis mul metsavahelisele kruusateele pöörates tunne nagu härral, keda on külla oodatud. Nii sõitis minu ees traktor, mis  veepaaki järele vedades kruusateed niisutas, et see ei tolmaks ... no täitsa VIP tunne ... kuni hetkeni, mil minu edasipääsu tõkestas risti üle minu tee kulgev uue Tartu maantee lõigu ehitus. Uurisin veidi ligemalt selle  ehitustandri ületamise võimalusi ja tundus, et sealt on üle sõitnud teisigi sõiduvahendeid. Nii ma teisel pool teeehitust metsasihil end leidsin ... õnneks oli tee täiesti sõidetav ... ja nii ligikaudu 8 km, mil Waze suunas mind väiksemale metsasihile, mis oli liialt umbe kasvanud, et ilma maasturita osutus edasiliikumine võimatuks ... Kaarti uurides sain selgeks, et veel oleksin pidanud ligi 4 kilomeetrit liikuma, kusjuures see metsasiht suunas mind taas tagasi uue tee ehitusele ja üle selle ...  ja sinna uue tee äärde see Leedu jäigi ... 

Leedu ei olnud seekord valmis mind vastu võtma ... 

Selle lühikese pildistamise pausi ajal tahtsid parmud mu seal metsas elusalt nahka panna ... seetõttu pidin kiirustama ja juba liikusingi tuldud teed mööda tagasi suure maantee peale, et edasi Norra liikuda.  Kui kellegil peaks tekkima lähiajal mõte Leedu külastamiseks, siis unustage see ära, kuniks uus Tartu maantee teelõik valmis ei ole saanud. Alles seejärel tasub taas proovida Leedut väisata.

Kahju oli küll veidi raisatud ajast,  mis Leedusse jõudmise peale kulus, aga ma vähemasti üritasin ... :)

Untitled photo

Norra - Järvamaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Norra kohanime teadsin juba varasemast nii Norra mõisa kui ka allikate järgi ... ise ma sinna ainult ei olnud kunagi sattunud. .... või mis ma siin valetan ... 2012. aastal käisin ju autoga Põhja-Norras, Nordkapil ja ka Lofootidel ... seega oli ettekujutus sellest riigist täiesti olemas. :)

Untitled photo

Kahjuks ei vastanud ettekujutlus 100% tegelikkusele ... nii viletsaid teid ma Norrast ei mäletanud, samas puhta veega allikad on päris nagu Norras ;) 

Ka siin kippusid parmud võimutsema, seetõttu olin sunnitud selle paiga kiiresti hülgama ... taaskohtumiseni Norra! :)

Untitled photo

Saksamaa - Jõgevamaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Saksamaa - selline küla on Jõgevamaal täiesti olemas ... Isegi bussipeatuse silt on sinna paigaldatud, ehkki algselt google kaardilt ma seda ei leidnud.  Siin astusin sama vana reha otsa. Olles oma "edeva autoga" seal kortermaja ees bussipeatuse juures peatunud ja pilte klõpsanud, tegin ka mõned selfied ... no ja peale fotosessiooni ümbruskonda vaadeldes märkasin taas eemal maja juures meesterahvast, kes mu tegutsemist jälgis ... :) Istusin autosse ja vaatasin, et minu poolt õhku kergitatud tolm kiirelt mu selja taga hajuks. ;)

Untitled photo

Saksamaalt võtsin suuna Jõgeva linna, et peale väikest vahepeatust edasi Londonisse sõita.

Untitled photo

Olin Kuremaa külje all, seetõttu põikasin ka sealt läbi, et teha paar pilti Kuremaa tuulikust. Ilm oli nii palavaks pööranud, et püüdsin mis ma püüdsin neid pilte pika teletoruga jäädvustada, see mul ei õnnestunud. Õhk väreles kuumusest nii tugevasti, et eemal asuvaid objekte mul  teravana kaadrisse püüda ei olnud võimalik. 

Untitled photo

Lõunatasin Jõgeval Liivi juures. Oli tore üle pika aja veidi muljetada. Tänud Sulle lõunasöögi eest! :)

Untitled photo

Londoni - Viljandimaa

Nime saamisloost loe SIIN.

Untitled photo

Londoni'ga on veidi segased lood ... st juhised on imelihtsad. 

Meleski küla külje all Pedja ja Põltsamaa jõe ühinemiskoha ligi asub Londoni ... Pedja Klaasi Väiketööstus'e asukoht. Käisin ära päris jõe ääres juhendi järgi, kuid ega ma ei saagi päris kindel  olla, et tegelik asukoht ei asu  10-20 meetrit eemal. Kui kellegil rohkem aega, võib selle kindlaks teha. ;)  Ehk satun ka ise kunagi taas sinna, kui rohkem aega on, et veenduda minu leitud asukoha õiguses. :)

Untitled photo

Öömajale jäin seekord Tartusse Dorpat Hotelli.

Jätkub ...

Kommenteeri

  • No Comments
Powered by SmugMug Owner Log In

Original text